Sāls vai cukura skrubis – kurš labāks?
Skrubjus visbiežāk lietojam, lai attīrītu ādu, nogludinātu to, sagatavotu barojošu un ārstniecisku vielu uzklāšanai. Āda ir lielākais mūsu orgāns, vēl pie tam – izvadorgāns, tāpēc vēlamies to attīrīt no sviedriem, toksīniem, šlakvielām un citiem sārņiem pietiekami bieži. Parasti iesaka ķermeņa vai sejas skrubi lietot reizi vai pat divreiz nedēļā, tomēr es uzskatu, ka skrubi jālieto pēc sajūtām un nepieciešamības. Plānu un jutīgu ādu noteikti nevajadzētu skrubēt tik bieži, toties pēdas, sevišķi vasarā, varam atļauties skrubēt pat katru dienu. Katram pašam jāieklausās savās sajūtās, jāsajūt ādas stāvoklis un nepieciešamība pēc dziļas attīrīšanas, jo ādu vajadzētu pēc iespējas vairāk saudzēt, saglabājot tās dabīgo aizsargslāni.
Visbiežāk kosmētikā lietotie ir sāls skubji tieši to efektivitātes dēļ. Vislabākais ķermeņa procedūrām ir tieši jūras sāls. Jo mazāk tas apstrādāts, jo vērtīgāks. To iegūst, iztvaicējot ūdeni no jūras vai okeāna ūdens. Sālsūdens tiek attīrīts no mikroorganismiem ar rūpnieciskām metodēm un rūpnīcā notiek sāls ražošana pēc vajadzīgajiem sāls graudu izmēriem. Jūras sāls parasti tiek ražots ekoloģiskā veidā ar saules un vēja palīdzību, tomēr šādi iegūts sāls neatbilst prasībām un standartiem par higiēnu un tīrību. Kosmētikas ražošanai atbilst sāls, kas ir mikrobioloģiski tīrs un to var nodrošināt tikai rūpnieciskā ražošana
Sāls skrubis noberž atmirušās šūnas, iztīra poras, uzlabo mikrocirkulāciju, labvēlīgi ietekmē ādas elastību, tonusu un mazina celulītu. Papildus bonuss no sāls skrubja ir tāds, ka jūras sāls sastāvā ir daudz mikroelementu (tostarp kālijs, magnijs, dzelzs un kalcijs), kas spēj organismā atjaunot nepieciešamo minerālu līdzsvaru. Attīrot ķermeņa ādu ar jūras sāls skubi, tas rada osmotisko spiedienu, tādā veidā palīdzot izvilkt lieko šķidrumu un toksīnus, kas sakrājušies uz ādas virskārtas, kā arī tiek stimulēta limfas attece. Protams, lai sasniegtu šādu efektu nepieciešams skrubi uz ādas atstāt iedarboties uz 7 – 8 minūtēm pēc iemasēšanas.
Cukura skrubji arī attīra ādu, baro to, piesātina ar noderīgām vielām. Literatūrā minēts, ka cukura skrubji uz ādas veido kārtiņu un no virspuses nelaiž cauri mitrumu, tāpēc visas aktīvās vielas, kas pievienotas cukuram, ātrāk iesūcas. Tāpat kā visi skrubji arī cukura skrubis noberž atmirušās šūnas un vienlaikus aktivizē atjaunošanās procesus ādā, tomēr tam nav tik daudz citu priekšrocību kā sāls skrubim. Mēs arī zinām, ka cukura rūpnieciskā ražošana ir daudz kompicētāka nekā sāls ieguve un tajā tiek izmantotas ķīmiskas vielas.
Mazliet apskatīsim arī cukura un sāls kristāla formu. Vizuāli sāls un cukura kristāli izskatās līdzīgi, tomēr molekulārā līmenī tiem ir vairākas atšķirības. Sāls kristāla forma ir kubs ar sešām malām – līdzīga metamajam kauliņam. Sāls jonu saites ir ļoti specifiskas, un kristāls veidojas, tikai strikti kārtojoties vienam metāla (nātrijs) un vienam nemetāla (hlors) jonam noteiktā secībā. Tāpēc sāls molekulai ir regulāra forma. Turpretī cukura kristāli veido heksagonālu prizmu, bet to kristālrežģis nav tik strikti sakārtots, tāpēc cukura kristāliem ir asākas malas un ne tik regulāras formas. Šo es uzskatu par vēl vienu sāls priekšrocību, jo tā kristāli būs maigāki ādai, ne tik asi kā cukuram.
Vēl kāda atšķirība sāls un cukura kristāliem ir to krāsa. Cukura kristāli ir dzidri un spīdīgi, bet sāls kristāli ir blāvāki, un tiem ir sava veida matēta vai balta krāsa. Tomēr skrubja sastāvā krāsai nav nozīmes, tāpāt kā atšķirīgajai sāls un cukura garšai. Cukurs un sāls paši par sevi ir labas konservējošas vielas un abi var tikt uzglabāti ilgstoši, ne vienam, ne otram nav derīguma termiņa, tikai nav ieteicams tos uzglabāt atvērtā veidā un mitrumā.
Attēlā redzamās kristālu formu atšķirības nosaka sāls un cukura atšķirīgās kušanas temperatūras: cukurs kusīs 186ºC temperatūrā, bet sāls tikai pie 800ºC. Arī šķīdība ūdenī atšķiras - cukurs ir ļoti labi šķīstošs un 100 ml ūdens būs iespējams izšķīdināt pat 200 g cukura. Savukārt sāls 100 ml ūdens izšķīdīs tikai 35 g. Par šo katrs pats var pārliecināties, mājās uztaisot eksperimentu.
Sāli cilvēki ir pratuši iegūt un lietot jau no aizvēsturiskiem laikiem, tas ir dabīgāks un arī ķermeņa reakcija uz to būs draudzīgāka un efektīvāka. Izvērtējot visus par un pret, Green Wing skrubju sastāvā galvenais skrubents ir jūras sāls. Mūsu veikalā ir iespēja iegādāties 2 veidu skrubīšus:
Ogu skrubi ar aveņu un upeņu gabaliņiem un ogu aromātu;
Cidoniju skubi ar cidoniju sēklām un cidoniju ēterisko eļļu.
Green Wing sāls skrubju priekšrocība noteikti
ir tā, ka tos var pievienot vannai vai kāju vanniņai, jo sastāvā
ir tikai dabīgas vielas – sāls, augi un eļļa.
Ideāli, ja skrubēšanos apvieno ar pirti vai arī dara to pēc karstas dušas. Skrubi nedrīkst lietot uz iekaisušas, apsārtušas, tikko vaksētas vai epilētas ādas! Ādu papildus kairinot, var radīt iekaisumu.
Ja skrubi lieto regulāri, iemasē to ādā un noskalo. Lai ādu attīrītu dziļāk, papildus apstrādei ar skrubi vari veikt pašmasāžu – kādas 5 minūtes apļveida kustībām masē ādu, kamēr tā kļūst sārta. Ja ādu kņudina, tad gan neberz, bet, ja āda jūtas labi, paturi skrubi uz ādas kā masku vēl kādas 5 minūtes, lai vērtīgās vielas iesūcas dziļāk, un tikai tad noskalojies.
Skrubējot ādu labāku efektu var gūt, ievērojot pareizo virzienu, – visas kustības jāveic virzienā uz sirdi. Tā tiek ievērots arī limfas atteces virziens. Dari to bez steigas, lai ne tikai iekustinātu ādas virsējo slāni, bet arī iedarbotos dziļāk.
Kājas apstrādā pirmās, no pirkstu galiņiem uz augšu, aizmugurējā daļā no pēdas uz augšu līdz ceļa locītavai, tad tālāk uz augšu.
Rokas no pirkstu galiem, tad pa plaukstu, pa roku uz augšu līdz elkonim un tālāk virzienā uz plecu un padusi.
Vēderu masē apļveida kustībām pulksteņrādītāja virzienā, no vidukļa uz augšu, zem vidukļa – uz leju.
Muguru apstrādā apļveida kustībām, ievērojot virzienu uz padusēm, pēc tam sēžas apaļumus.
Skrubis burtiski atver ādu, nopulē lieko, tāpēc noteikti pēc tā ir jālieto krēms, eļļa vai losjons, kas aizver ādu – palīdz atjaunot ādas dabisko aizsargbarjeru, ko veido plāna, neredzama hidrolipīdu kārtiņa. Pēc skrubja jebkurš kosmētikas līdzeklis iedarbojas īpaši dziļi un efektīvi, tāpēc ieteicams izvēlēties iedarbīgu kosmētiku, kas paredzēta noteiktam mērķim: mazināt celulītu, savilkt un nostiprināt ādu, mitrināt, barot vai modelēt ķermeņa kontūras. No Green Wing produktiem ieteicama Citronzāles eļļa ķermenim vai Ogu ķermeņa sviests, kas baros, mitrinās un dziedēs ķermeņa ādu.
3 vienkāršas skrubju receptes pagatavošanai mājās
1) Kafijas skrubis.
Ņem svaigus kafijas biezumus pēc izdzertas kafijas krūzes vai arī sauju maltas kafijas tieši no paciņas un samitrina. Dušas laikā kārtīgi iemasē ādā. Ja ir vēlēšanās un mājās ir, var pievienot kādu karoti eļļas un kādu pilienu ēteriskās eļļas spēcīgākam efektam. Ļoti patīkams būs skrubītis, ja pievienosies vienkārši pilienu vaniļas esences. Kafijas biezumus neuzglabā, jo tie ātri sapelēs.
2) Sausais sāls skrubis ar augiem
Ņem ne pārāk rupju galda sāli, jūras sāli vai kādu citu mājās esošu sāli, pievieno kafijas dzirnaviņās samaltus augus (piemēram, lavandas, kumelītes, piparmētras - pēc izvēles), pievieno arī pilienu kādas ēteriskās eļļas, ja ir vēlēšanās. Lieto pirtī, vai dušā kārtīgi noberžoties. Šis skrubis derēs visām tām, kam nepatīk eļļainas sajūtas. Derīguma termiņš šādam skrubim būs vismaz 2 gadi.
3) Skrubis ar eļļu
Ņem cukuru vai sāli, pievieno samaltus augus (piemēram, kumelītes, viršus, lavandu ziediņus, kliņģerīšu vai rožu ziedlapiņas) vai sēkliņas (piemēram, aveņu, magoņu), pievieno eļļu pēc vēlēšanās - rapšu, saulespuķu, ja ir, var ņemt arī kosmētiskās eļļas - vīnogu kauliņu, mandeļu u.c. Visu sajauc, pievieno dažus pilienus ēteriskās eļļas pēc izvēles. Konistenci pieregulē, pievienojot vēl attiecīgi sāli vai eļļu, jo augu daļiņas eļļā samirks un izskatīsies vairāk un intensīvāk skrubja sastāvā. Šāds skrubītis būs derīgs aptuveni gadu, ja glabāsiet to vēsā vietā, slēgtā traukā.
Ļaujiet vaļu radošumam, krāsām un smaržām, jo mājās vienmēr atradīsies izejvielas, no kā pagatavot savu skrubi. Lai izdodas!
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.